Krill arktický – zdroj Omega 3 a 6 mastných kyselin

Kód: 59/300
Značka: Morko
166 Kč

Zvolte variantu

Zdravé srdce a cévy, zdroj Omega kyselin, super chuť 

100% přírodní výživový doplněk pro všechny rasy a kategorie psů a koček. Krill je označení pro malé mořské korýše žijící v chladných vodách jižního oceánu kolem Antarktidy. Hraje významnou roli ve výživě díky obsahu nenasycených mastných kyselin Omega 3 a 6. Je přírodním zdrojem 18 aminokyselin, 11 vitamínů a 70 minerálů, což z něj dělá extrémně žádoucí složku stravy každého psa a kočky. Jedinečná kombinace v komplexu s fosfolipidy kyselin EPA a DHA vede k mnohem lepší stravitelnosti než u produktů z ryb. Ekologicky čisté, nejsou vystaveny těžkým kovům jako v případě mořských ryb. Krill je ideální doplněk při krmení syrovým masem.
 • kvůli vhodné úrovni kyselin EPA a DHA je velmi vhodný pro správný vývoj plodů
 • zlepšuje stav srsti a kůže
 • pro psy v plné fyzické zátěži
 • podporuje vývin svalové hmoty
 • snižuje svalový tuk
 • chrání před bolestí a zánětem svalů
 • dodává energii
 • podpora kardiovaskulárního systému

Detailní informace

gramů: 300
Skladem | 59/300
Můžeme doručit do: 24.6.2024
166 Kč

Detailní popis produktu

Výrazné aroma mořských živočichů!
Dokonalý zdroj vysoce stravitelných přírodních živin!
 • Charakteristika: Krill je souhrnné označení pro malé mořské korýše žijící ve světových oceánech především v polárním pásu. Slovo krill pochází z norštiny, kde označuje obsah žaludku ulovených velryb. Náš Arktický krill má cihlově červenou barvu a výrazné, specifické rybí aroma – voní po „mořské soli s rybinou“.

Arktický Krill je významným zdrojem vysoce stravitelných proteinů, vápníku a fosforu. Nejvíce je však ceněn jako zdroj Omega-3 nenasycených mastných kyselin.

Dále je bohatým zdrojem:

 • Chitinu – polysacharid obsažený v kutikule (krunýři) krillu. Je složený z molekul N-acetylglukosaminu, které jsou hlavní složkou mukopolysacharidů – glykosaminoglykanů, které se podílí na tvorbě mezibuněčné hmoty v pojivové tkáni – chrupavka, vazy, šlachy, aj. 
 • Hydrolytických enzymů: Fosfolipázy – štěpí fosfolipidy (lipidy – tuky s obsahem fosforu). Proteázy – štěpí proteiny (bílkoviny). Nukleázy – štěpí nukleové kyseliny (DNA a RNA) a Karbohydrázy – štěpí cukry. 
 • Karotenoidů – Kantaxantinu a Astaxanthinu – silná přírodní barviva a antioxidanty. Betakarotenu – provitamín vitamínu A, významný antioxidant a přírodní barvivo. 
 • Vitamínů rozpustných v tucích – A, D, E, K.

Krill je vhodným doplňkem stravy pro všechny rasy a kategorie psů i koček. Ve výživě psa může hrát významnou roli v doplňování širokého spektra vysoce stravitelných a jinak pro něj jen těžko dostupných specifických živin – aminokyselin, Omega 3 a 6 mastných kyselin, EPA a DHA, minerálů, stopových prvků, vitamínů a antioxidantů.

Arktický krill je ideální doplněk při krmení syrovou stravou BARF – pro doplnění nenasycených mastných kyselin (Omega 3 a 6). Doplnění látek pro výživu kloubního systému, pro stimulaci imunitního systému, při zánětlivém onemocnění, při svědění a ztrátě kvality pokožky, nebo srsti. Pro podporu kardiovaskulárního systému, mozkových funkcí, aj.

Použití: Usušený Krill je rozemletý do moučkové formy a je tedy v sypkém stavu. Ideální je nasypat ho na vlhké krmivo – maso, vařená zelenina, rýže, těstoviny, nebo na nízkoproteinové (bílkoviny pod cca 22 %) zavlhčené granule. Nevadí mu ani tepelná úprava, naopak se zvýší využitelnost betakarotenů, které se teplem syntetizují na využitelný vitamín A.

Nutriční hodnota: Bílkoviny 54 %, tuk 20 %, EPA 10 %, DHA 6 %, popel 11 %, vlhkost 12 %.

Dávkování:
kočky a psi do 10 kg – 1 odměrka
10–20 kg – 2 odměrky
20–40 kg – 3 odměrky
40 kg a víc – 4 odměrky
 

U velmi aktivních, nebo pracovních psů, u štěňat velkých a obřích plemen, nebo při poškozené srsti a kůže je možno zvýšit dávkování o 50 %. Ideální je i kombinace se Žraločí chrupavkou, nebo extraktem ze Zelených mušlí. Krill je přirozená surovina a ani při jednorázovém větším požití nemůže psovi uškodit. Lze jej používat i dlouhodobě – měsíce (vysoká zátěž, zlepšení zdravotního stavu, aj.).

Skladování a spotřeba: Uchovávejte Krill v dobře uzavřených PVC obalech, v suchu a temnu, bez přímého slunečního svitu na obal, při teplotě do cca 20 °C. Spotřebujte max. do 10 měsíců od nákupu

Balení 300 g